IETEIKUMI ZEĶUBIKŠU KOPŠANAI

Mazgāšana un žāvēšana

Zeķubikses tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem, piemēram, no vilnas diegiem, tāpēc pirms mazgāšanas vienmēr rūpīgi iepazīstieties ar instrukciju uz iepakojuma. Tur būs norādīti apzīmējumi ar rekomendētajiem mazgāšanas veidiem un režīmiem. Mazgājot atbilstoši rekomendācijām, jums būs garantija, ka tās saglabāsies maksimāli ilgi kā jaunas.

 

Mazgāt zeķubikses ir ieteicams pēc katras valkāšanas reizes. Visām zeķubiksēm ir nepieciešama rūpīga un uzmanīga mazgāšana. Ja Jūs gatavojaties mazgāt zeķubikses ar rokām, noteikti noņemiet no tām gredzenus vai citas rotas, kas varētu tās saraut un sabojāt maigo materiālu.

 

Mazgājot ar rokām izmantojiet siltu ūdeni ar mazgājamo līdzekli delikātiem materiāliem. Ja zeķubikses ir no vilnas vai to biezums ir virs 100 den, mazgājiet tikai aukstā ūdenī. Neizmantojiet sārmus saturošus mazgāšanas līdzekļus vai balinātājus. Zeķubikses mazgājot nevajag berzt, pietiks pāris reižu tās saspiest un pēc tam izskalot tekošā ūdenī.

 

Ja jūs vēlaties zeķubikses mazgāt veļas mašīnā, izmantojiet saudzīgāko režīmu un speciālos mazgāšanas līdzekļus vilnas audumu vai delikātu materiālu mazgāšanai. Zeķubikses, mazgājot kopā ar citu veļu, ir jāievieto speciālā tīkliņveida maisiņā. Ja tādu maisiņu nav, noderēs arī biezākas zeķes. Vienkārši ielieciet zeķubikses tajās.

 

Izgriezt zeķubikses pēc mazgāšanas ar rokām vajag ļoti akurāti, necenšoties no tām izspiest visu ūdeni. Žāvēt zeķubikses vislabāk ir izklātas uz dvieļa vai izkarinot ārā, taču izvairoties no tiešiem saules stariem. Pat tad, ja jūs ļoti steidzaties, zeķubikses nevajadzētu žāvēt uz radiatoriem vai ar fēnu.

 

Ilgnoturība

 

Nemazāk svarīgs ir zeķubikšu veids un apavu kvalitāte, kā arī valkātājas akurātums. Pat viens smilšu graudiņš apavos var nospēlēt lielu lomu. Uz neapstrādātām zeķubiksēm uzrāvumi parādīsies ātrāk, nekā uz apstrādātajām. Uz tumšām zeķubiksēm uzrāvumi būs pamanāmāki, nekā uz miesas krāsas zeķubiksēm.

 

Rekomendācijas

 

Izvēlieties augumam atbilstošas zeķubikses, pretējā gadījumā tās ātrāk saplīsīs. Tām nav jābūt nostieptām pēdas daļā, vai saspiestām gurnos.

Velkot zeķubikses, sekojiet līdzi, lai uz rokām nav gredzeni vai citas rotas, kā arī nagiem ir jābūt rūpīgi novīlētiem.

Vilkt zeķubikses ir rekomendējams nesteidzoties: uzrullējot tās no augšas līdz purngalam, uzvilkt sākot no pirkstgaliem, vienmērīgi izlīdzinot līdz pašiem gurniem.

Dodiet priekšroku zeķubiksēm ar nostiprinātu purngalu.

Zeķubikšu valkāšanas ilgumu ietekmē arī apavu kvalitāte un tīrība, kā arī personīgās higiēnas ievērošana.